Domů   RSS   Registrace  

Profil společnosti | Firma Blahuta-Elektro vyrábí svítidla pro vysokotlaké výbojky od 50 do 2000W, dodává komponenty pro světelné zdroje

Nacházíte se zde: www.blahuta-elektro.cz  » O NÁS  » Profil společnosti

Profil společnosti

Komponenty pro veškeré světelné zdroje:
tlumivky, zapalovače pro výbojové světelné zdroje, magnetické a elektronické předřadníky pro zářivky 
a výbojky, digitální elektronické předřadníky, transformátory, fázové stmívače, nouzové jednotky , světelné kondenzátory typu „BProfil firmy:


Firma Ing. Jaroslav Blahuta – ELEKTRO zahájila svou činnost v roce 1992 montážními pracemi a revizemi elektrozařízení. O rok později ve spolupráci s Výzkumným ústavem zemědělské techniky vyvinula své první speciální plastové svítidlo pro agresívní prostředí a v témže roce zahájila výrobu výbojkových svítidel o výkonu 50 až 150 W pro průmysl a zemědělství. Po třech letech vyvinula firma další typ speciálního výbojkového , plastového svítidla typové řady 250 až 400 W a tím uzavřela kompletní nabídku svítidel pro výbojky rtuťové, sodíkové a halogenidové do výkonu 400 W. V průběhu let našla tato svítidla své široké uplatnění především v energetickém průmyslu, teplárnách, elektrárnách, hutním a strojírenském průmyslu jako vnitřní osvětlovací soustavy, v hnědouhelném revíru, chemickém průmyslu, zemědělských podnicích a objektech, stájích, dopravě, podchodech, podjezdech, pro osvětlení hřišť, tělocvičen lyžařských svahů, sportovních hal, benzínových čerpadel, skladových hal, venkovních ploch a v jiných oblastech hospodářství díky svému základnímu plastovému materiálu „TABOREN“ zabezpečující mnohaletou životnost. Program vlastních plastových svítidel uzavírá typ svítidla PSŽ (pro žárovku) s možností také pro průběžnou montáž.

Potřeba trhu a konkurenční prostředí však vyžadovalo rozšířit sortiment nabízených svítidel především co do rozsahu svítidel a jejich příkonu. Koncem devadesátých let minulého století a začátkem 21. století firma tedy navázala kooperační spolupráci s mnoha italskými firmami v oblasti světelné techniky jako jsou firmy GRECHI www.grechi.com  Goccia www.goccia.it Eurolihgt www.eurolight.it Kroma www.kroma.it Fael Luce www.faelluce.com od kterých dováží buď hotová nebo prázdná svítidla a osazuje je komponenty (předřadníky, zapalovače) převážně od slovinské firmy Elkosun, která převzala výrobu od rakouské firmy Tridonic GmbH + Co KG. Tím jsme dosáhli skutečnosti, že naše firma je schopna nabídnout svítidla různého provedení, v rozdílných cenových hladinách a v kompletním sortimentu výbojkových svítidel.

Kompletaci a montáž dovážených svítidel doplňujeme vlastní výrobou předřadných skříní pro svítidla především vyšších příkonů a to jak pro jednotlivá svítidla, tak také pro skupiny svítidel (2 – 3 světelné body). Rovněž vyrábíme předřadníky pro výbojové světelné zdroje do 2000 W na plechu určené k zabudování do rozvaděče, stožáru apod. podle specifikace objednavatele a konkrétního typu použité výbojky na zakázku. K výrobě předřadníků pro svítidla vyšších příkonů používáme kondenzátory typu „B“, které jsou dražší než kondenzátory typu „A“, ale odstraňují příčiny zahoření odpojením kondenzátorů od napájecí sítě. Odpojení zajišťuje mechanická přetlaková trhací pojistka. Jde sice o nevratný proces, který znehodnotí kondenzátor, avšak zamezí vzniku škod především v případě větší koncentrace svítidel v osvětlovací soustavě.


V rámci své činnosti se firma orientuje také na ostatní služby v oblasti světelné techniky jako jsou:

• přestavby zářivkových svítidel na nouzový provoz, přestavby svítidel na stmívatelný provoz a jiné potřebné přestavby, opravy a úpravy veškerých svítidel dle požadavků zákazník
realizujeme světelně technické návrhy (STN) osvětlovacích soustav pro veškerá sportoviště , průmyslové objekty a jiné vnitřní a venkovní prostory s dodržením podmínek stanovených v platných evropských normách a s následným vypracováním a předložením cenové nabídky. K realizaci STN potřebujeme základní údaje pro výpočty tj. půdorys sportovišť , možnou závěsnou výšku svítidel, předpokládané druhy sportů, případné umístění televizních kamer;u průmyslových objektů pak vykonávanou činnost v halách, jejich rozměry, výšku uchycení, resp. zavěšení svítidel, požadovanou intenzitu osvětlení apod.


Mezi další naše služby patří:


• vypracování elektroprojektu
• provádění elektromontáží osvětlovacích soustav
• revize elektro

Za dobu téměř dvacetileté tradice firmy si naše výrobky a služby našly své odběratele v celé naší republice a zná je celá naše odborná veřejnost. Svítidla typové řady „PS“ (plastová svítidla) si našla své zákazníky také ve Slovenské republice, Chorvatsku, Norsku a ve Francii.

 Elektro Blahuta

Ing. Jaroslav Blahuta - Elektro

Sídlo firmy:
Horní 3030/96, 700 30 Ostrava - Bělský Les

blahuta@blahuta-elektro.cz

IČO: 115 38 970
DIČ: CZ500415358

www.blahuta-elektro.cz

Provozovna a správa firmy:
Lešitínská 546/57, CZ-719 00 Ostrava-Kunčice

Pracovní doba: PO - PÁ - 7.00 - 14.30 hodin

tel./fax: 00420 595 682 236
tel.: 00420 596 241 161